Melyek a legjobb ingyenes WordPress sablonok? Érdemes-e egyáltalán ingyenes sablont választani vagy mindig a prémium WordPress sablonok mellett kell dönteni? Mire kell figyelni a sablon választáskor? Tisztázzuk ezeket a kérdéseket!
Mik azok a WordPress sablonok?
A WordPress rendszerben a sablon fogja meghatározni, hogy pontosan hogyan néz ki a honlapod. Ez fogja a weboldaladat egyedivé tenni.
Angol nyelven a sablon az úgynevezett WordPress theme.
Érdemes-e ingyenes WordPress sablont választani?
Megbízható ingyenes sablont találni nem lehetetlen feladat. De mindenképpen vigyázni kell, hogy melyiket rakod fel a WordPress honlapodra, ha egyelőre nem szeretnéd plusz kiadásokat a weboldal készítés terén.
Milyen veszélyeket tartogathat egy ingyenes sablon?
Nagyon sok sablont hanyag módon készítenek el, kódolási hibák vannak benne és a frissítések is elmaradnak. Nem is beszélve a biztonsági résekről, amik benne lehetnek.
Az is lehet, hogy csak hónapok után jössz rá, hogy a kiválasztott ingyenes sablon nem tudja a te céljaidat szolgálni, szinte lehetetlen testreszabni. Ilyenkor jön az, hogy mindent a legelejéről kell kezdeni.
A helyzet azonban nem ennyire sötét. Bár én magam is azt ajánlom, hogy amikor csak lehet, fektess be egy prémium sablonba, az elején számtalan ok előfordulhat, ami miatt ez nem kivitelezhető: például most építesz először honlapot és nem akarsz még befektetni, mert nem biztos, hogy tudod, melyiket kellene választanod. Lehet, hogy még a vállalkozásodat próbálod felépíteni és amin csak lehet, spórolni akarsz. Érthető.
Ki lesz a célközönséged?
Ez egy meghatározó tényező, amikor kiválasztod a sablonod.
Kinek fogsz eladni? Ki a célcsoportod? Egyetemisták? Fiatal vállalkozók? Inkább a 40-es, 50-es korosztály? Vagy a termékek/szolgáltatások a nyugdíjas korosztálynak szólnak? Ügyvédeknek, sportolóknak, kertészeknek szól? Fiatalos legyen az a honlap vagy jóval érettebb üzenetet közvetítsen?
A célcsoport igényeit figyelembe kell venned, amikor döntesz a honlap kinézetéről.
Mire figyelj még, amikor kiválasztod az ingyenes WordPress sablonod?
Nagy valószínűséggel az ingyenes sablont hamar le fogod cserélni, mert kolrátokba fogsz ütközni.
Ha egyelőre viszont nem tudsz befeketni prémium sablonba, az alábbi pontokat vedd figyelembe:
- Legyen reszponzív. Tökéletesen jelenjen meg minden eszközön: laptopon, mobilon, tableten. Ez alap.
- Sok pozitív visszajelzés. Mielőtt kiválasztod és feltelepíted a sablont, nézd meg róla a visszajelzéseket. (És a visszajelzések számát is.)
- Sok rajta a speciális effekt? Ha igen, keress másikat. Minél kevesebb van ebből, annál megbízhatóbb lesz a sablon.
- Legyen rugalmas. Nagyon sok sablonnál látod, hogy egyetlen területre fókuszál. Vannak ingyenes WordPress sablonok éttermeknek, cukrászoknak, medence takarítóknak. Minden területet lefedtek már. Ez nem feltétlenül jó megoldás, mert korlátok közé zár hosszú távon.
- Rendszeres frissítés. Ritkaságszámba megy, de előfordul, hogy az ingyenes sablonokat is frissítik. Fontos szempont a honlapod karbantartásánál. A WordPress rendszerét és a bővítményeket is folyamatosan frissítik. Ha ez nem történik meg a sablonnal, egy idő után a sablon nem lesz kompatibilis a többi elemmel, ami hatalmas gubancokhoz vezethet. Akár az egész honlap bánhatja.
- Legyen kompatibilis a WooCommerce bővítménnyel. Ha most még nem is gondolsz rá, nem tudhatod, hogy néhány hónap múlva szeretnél-e eladni valamit a honlapodon keresztül. Ha webshoppá kell alakítani, jobb ha az elején olyan sablont választasz, amivel működik a WooCommerce. Így később nem kell mindent töviről hegyire átalakítanod.
És akkor jöjjenek a legjobb ingyenes WordPress sablonok.