A legjobb fizetős WordPress sablonok

//

A WordPress weboldal készítés egy fontos mozzanata a sablon kiválasztása. Rengeteg sablon közül lehet választani (ingyenes és prémium változatban is), és az ember az elején azt sem tudja, hogy hova kapjon. Az, hogy mennyire sikerült jól választani már csak akkor fog kiderülni, amikor elkezded vele a munkát. Ebben a bejegyzésben bemutatjuk, hogy melyek a legjobb fizetős WordPress sablonok szerintünk. Ezzel is megkönnyítve a Te munkádat.

GeneratePress

Generatepress fizetős sablon

A Generate Press egy kiváló WordPress sablon, amivel egyszerű és nagyon gyors honlapokat tudsz készíteni. A sebesség pedig nagyon fontos a weboldalak esetében. Ha lassú a honlapod, akkor megnő az esélye, hogy a látogatók túl hamar otthagyják és mennek tovább a konkurencia felületére.

A GeneratePress-t egyébként ingyenesen is lehet használni. De az igazi előnyöket a prémium sablon adja. A fizetős verzió ára $49.95 és itt lehet megrendelni. A pénzedért egy úgynevezett ‘GP Premium’ bővítményt kapsz. Ezt kell feltöltened a WordPress felületeden és aktiválnod a bővítmények között.

A GeneratePress természetesen WooCommerce kompatibilis, tehát ha WordPress webáruházat szeretnél építeni, nyugodtan használhatod ezt a sablont.

Az összes főbb oldalépítővel kompatibilis, beleértve az Elementort és a Beaver Buildert is. A kódolása szintén kifogástalan. De természetesen oldalépítők nélkül is felépítheted a honlapodat. Ilyenkor az egyetlen hátrány, hogy valamivel tovább tart a szép oldalak felépítése, ugyanis hiányzik a ‘drag and drop’ (fogd és vidd) funkció. Az eredmény azonban egy jóval könnyebb honlap lesz.

A másik nagyon előnye, hogy a prémium változatban több előre elkészített sablon közül válogathatsz, ha nem akarsz mindent az alapoktól kezdeni. Ráadásul ha kérdésed van, bármikor írhatsz nekik és nagyon készségesen válaszolnak.

A GeneratePress az egyik legkönnyebb és leggyorsabb fizetős sablon a piacon. Maximálisan ajánlom, nálunk nagyon bevált.

StudioPress

StudioPress fizetős sablon példa

A StudioPress sablonjai az egyik legjobb (ha nem a legjobb) jelenleg elérhető fizetős WordPress sablonok a piacon. Nem olcsók, $100-130 között van az áruk, de nagyon megéri beruházni. Felhasználóbarát, tisztán kódolt és áttekinthető honlapokat tudsz vele építeni.

A StudioPress sablonjaival szintén építhetsz webáruházat is.

A sablonok az úgynevezett Genesis Framework-re, keretrendszerre épülnek. Ha StudioPress sablont szeretnél használni, akkor először a Genesist kell telepítened. Erre kerül fel a kiválasztott child theme (vagyis származtatott sablon), ami majd a végső design-t adja a honlapodnak. Az egyszerűbb alapbeállításokon könnyen tudsz módosítani, így például a színeken vagy a képeken, viszont ha ennél többet akarsz változtatni, akkor bele kell nyúlni a kódba, tehát programozói tudásra lesz szükséged. Néhány változtatást bővítménnyel is meg tudsz oldani. Viszont nincs szükség a honlapot megterhelő oldalépítőkre.

Sokaknak nem a kedvence, nekem viszont az egyik legvonzóbb tulajdonsága a minimalista kialakítása. A kifogástalan kódolásnak köszönhetően ez a sablon is nagyon gyors oldalbetöltési sebességgel rendelkezik.

A StudioPress sablonjait itt tudod megnézni.

Divi

Divi WordPress sablon

A Divi jelenleg a legtöbbet értékesített fizetős sablon. A Divi mögött az Elegant Themes fejlesztőcsapat áll.

A Divivel akár kezdőként is nagyon szép, profi honlapokat tudsz létrehozni. A design minden esetben letisztult és modern lesz. Ráadásul a sablonba már integrálták a magyar nyelvet és kódolnod sem kell tudni, ha a Divi-t használod. A ‘drag and drop’ módszer bőven elég, hogy felépítsd a honlapodat.

Saját oldalépítője van, a Visual Builder. Ezt külön ehhez a sablonhoz fejlesztették ki. Maga a rendszer nagyon gyors és könnyen megtanulja az ember a használatát.

Ha a honlapkészítés közben elakadták valahol, élő chat segítséget kérhetsz. De egy mindenre kiterjedő dokumentációt is kapsz, az viszont angolul lesz.

A Divi teljesen kezdő felhasználók számára is tökéletes választás lehet.

Ezt a fizetős WordPress sablont két különböző áron szerezheted meg:
-$89/év – ilyenkor évente fizetsz, de korlátlan mennyiségű honlapra telepítheted fel
-$249 – egy összegben fizetett licensz. Ilyenkor csak egyszer kell fizetned, majd örökre megkapsz minden frissítést.

Oxygen

Oxygen fizetős WordPress sablon

Az Oxggen Builder-t is bővítményként (pluginként) lehet feltelepíteni a honlapodra. Egy olyan sablonról van szó, amit inkább azoknak ajánlanak, akiknek van már tapasztalata a honlapkészítésben. Itt van az igazi kontraszt például a Divi és az Oxygen között. Ha semmilyen tapasztalatod nincs még és Te szeretnéd összeraknod a honlapodat, akkor a Divivel érdemes próbálkozni.

Az Oxygen szintén egy nagyon gyors WordPress sablon. És egyértelműen azoknak készült, akik szeretnek hatékonyan dolgozni, mindenféle zavaró felugró ablakok nélkül.

A legolcsóbb ára $99, ez viszont webhsop építésére nem alkalmas. A WooCommerce integrációhoz a 149 dolláros változatra van szükség. Ha a Gutenberget is szeretnéd használni, akkor pedig $169.

Ingyenes vagy fizetős WordPress sablonok?

Bármilyen vállalkozást kezd az ember, az elején mindig spórolni akar érthető okokból. Ha vannak ingyenes sablonok is, akkor jogosan gondolja az ember, hogy minek kellene fizetős sablonba beruházni. Megéri-e egyáltalán. Saját tapasztalatból mondom, hogy igen. A WordPress rendszer kiváló, viszont kell hozzá egy jó sablon, hogy kihozzuk belőle a legtöbbet. A prémium sablonok nagyon sokat adnak a funkcionalizáshoz és lehetővé válik, hogy a honlapod fejlődjön a későbbiekben is.

Persze lehet, hogy a legelején egy ingyenes sablon elég lesz neked. Ha még csak most ismerkesz a WordPresszel és egyelőre kísérletezgetni akarsz, akkor az is megfelelhet. De nagy valószínűség szerint idővel át fogsz térni egy prémium verzióra.

Fontos, hogy ha sablont választasz, akkor első körben olyat keress, amire visszafizetési garanciát is vállalnak. Főleg az elején, amikor kevesebb tapasztalattal még nem tudod száz százalékig, hogy pontosan mire is van szükséged.

Milyenek a jó fizetős WordPress sablonok?

  • Jól alakíthatók. Nem feltétlenül a szuper dizájnos sablon lesz a legjobb, amin ha alakítanál, szétesik.
  • Kapsz hozzá támogatást. Úgy válassz prémium sablont, hogy legyen mögötte Ügyfélszolgálat, fejlesztő csapat, akikhez probléma esetén tudsz fordulni.
  • Tiszta kódolás. Nagyon fontos! A nehéz és rendetlen kódolás lassú honlapot fog eredményezni.

Remélem, hogy a fenti cikkünkkel segítségedre voltunk a prémium sablonok világában. Ha WordPress honlapot szeretnél készíttetni, keress minket bátran: hello@shapewebstudio.com