Weboldal készítés árlista – Mivel számolj ma Magyarországon

//

Nézzük meg, hogy átlagosan milyen költségekkel kell számolni különböző típusú honlapok elkészítésekor, ha WordPress honlapot választasz.  

Weboldal készítés árlista WordPress honlapok esetében

Domain név: 2000-3000 HUF + ÁFA/év

A domain nevet mindig a honlap tulajdonos nevére kell beregisztrálni, nem pedig a honlapkészítő cég nevére. Így nem lehet belőle visszaélés. A jó domain név utal a honlap témájára, rövid, könnyen megjegyezhető.

Tárhely: 15 000-20 000 HUF + ÁFA/év

Olyan tárhelyet érdemes választani, ahol van nagyon jó support vagyis ügyfélszolgálat. Ha nem vagy biztos benne, hogy mekkora tárhelyre van szükséged, de csak egyetlen honlapot szeretnél üzemeltetni (és az nem webshop), akkor válaszd egyszerűen a  legkisebb csomagot. Ha kinövöd, át tudsz térni nagyobbra és az Ügyfélszolgálat megcsinálja neked a csomagváltást.

SSL tanúsítvány: 0-15 000 HUF/év

Az SSL (Secure Socket Layer) tanúsítvány felel azért, hogy a felek közötti kommunikáció (így például a bankkártyás fizetés) titkosított, biztonságos módon működjön. Több tárhely szolgáltató is ingyen adja az SSL tanúsítványt.

Személyes honlap elkészítése: 50 000 – 80 000 HUF

És most jön a weboldal készítés árlista legdrágább része: maga a honlap elkészítésének a munkadíja. Személyes weboldalra szüksége lehet egy szabadúszónak, fotósnak, de ma már nagyon sok fiatal szakember is készíttet magának ilyen honlapot. Ez egy olyan weblap, ami csak és kizárólag rólad szól. Nem egy üzleti weboldal, nem egy blog. Ide tudod feltölteni az önéletrajzod, az ajánlóleveleidet vagy a portfóliódat. Legtöbbször az érdeklődési kör sem marad ki, illetve a közösségi média profilok közül természetesen a LinkedIn-re mutató link kerül elhelyezésre.

Ezek a weboldalak általában csupán néhány menüpontból állnak, de természetesen a megrendelő igényeitől is függ, hogy milyen honlapot szeretne. Átlagosan 50-80 000 HUF között is készíthetsz igényes, egyedi személyes honlapokat. A honlapkészítő cégtől függ, hogy az ár tartalmazza-e a prémium WordPress sablon árát (átlagosan 50 dollár, de vannak ennél jóval drágább sablonok is).

Céges honlap készítése: 80 – 100 000 HUF-tól

Minden vállalkozásnak szinte kötelező lenne saját honlapot készíttetnie, de sokan még mindig nem foglalkoznak vele. El sem tudom mondani, hány alkalommal szembesül vele az ember, hogy rákeresne egy üzletre és nincs honlapjuk, csak egy Facebook lapjuk. Egyrészt nem mindnekinek van Facebookja, sokan a hátuk közepére sem kívánják már. Másrészt meg, ha nincs honlapod, akkor hogyan akarsz szakmai blogot indítani és keresőoptimalizálni?

A céges weboldal legyen profi, biztonságos, legyenek meg rajta a megfelelő technikai beállítások és bővítmények, hogy a későbbi SEO (keresőoptimalizálási) feladatokat gond nélkül el lehessen rajta végezni. A túl (már-már gyanúsan) olcsó megoldásokat pedig kerüljük. Mert ha ízléstelen és hibákkal teli honlapot kapsz kézhez, egyetlen ügyfél sem fog tőled rendelni. Sőt, egyetlen potenciális ügyfél sem fog megtalálni.

Drága-e a céges honlap elkészítése? Ez megint csak olyan dolog, ami az igényektől függ. A megbízható honlapkészítők általában 100 000 HUF-tól indulnak neki a céges weboldal készítésnek.

Milyen tényezőktől függhet az ár? Például a prémium sablon árától (ami 13 000, de akár 35 000 forintba is kerülhet). Ha fizetős bővítményekre van szükséged, szintén továbbnő az ár. Illetve az sem mindegy, hogy hány aloldalból álló honlapot terveznek Neked.

Céges weboldal esetében fontos, hogy olyan ajánlatot kérj, ahol tételesen felsorolják az ajánlat elemeit.

Ne felejtsd el, hogy a céges honlap ma már kötelező! A kis- és középvállalkozások, illetve az egyszemélyes vállalkozók esetében is. Sőt a legtöbb vállalkozónak több weboldala is fut egyszerre.

Webáruház készítés 100 000 HUF-tól

Maga a honlap elkészítése webáruház esetében körülbelül 100 000 HUF-tól indul, a határ pedig a csillagos ég. De egy komolyabb, jó minőségű, prémium sablonból épített WordPress webáruház akár 350-400 000 HUF-ba is belekerülhet.

Bár a kezdeti költség magasnak tűnik, a havonta felmerülő költségek ehhez képest alacsonyak lesznek, főleg ha a webáruházat a továbbiakban Te magad szeretnéd kezelni.

De milyen egy jó webshop? Mit akarj végeredményként? Modern és minőségi megjelenést, ugyanakkor könnyen kezelhető és jól áttekinthető felületet.

A honlap szövegének megírása: 4-10 HUF/karakter

Most, hogy megtaláltad a számodra legszimpatikusabb honlapkészítőt, kérni fogja tőled a feltöltendeő anyagokat: a fotókat (ha nem stock képekkel akarsz dolgozni) és a tartalmat. És sok vállalkozó itt jön rá, hogy oké, kell a honlap, de valahogy odáig még nem jutott el, hogy a tartalmat is megírja rá. A weboldal készítés árlista ilyenkor tovább bővülhet.

Mert ha a honlap tulajdonosa úgy érzi, hogy ez neki nem fog menni, akkor nincs más lehetőség, szövegíró segítségét kell kérni. Nem szabad elfelejteni, hogy csak olyan honlap szövegíróval szabad dolgozni, aki a keresőoptimalizálásban is jártas. A honlapon lévő tartalom ugyanis a SEO alapja.

GDPR adatvédelmi tájékoztató: átlagosan 40 000 HUF-tól

Mindenki a háta közepére kívánja (szerintem), de kell. 2018 május 25. óta életbe lépett az általános adatvédelmi rendelet (General Data Protection Regulation). Fő célja a személyes adatok védelme: név, telefonszám, email cím, vagyis bármilyen adat, ami alapján közvetlenül vagy közvetve az ember azonosítható.

A GDPR előírja a kötelező tájékoztatást az adatkezelést illetően. Tehát ez egyetlen honlapról sem hiányozhat.

Az egyik legszigorúbb rendelet, így nem érdemes vele viccelni. Komoly bírságokat szabhatnak ki, ha valaki hibát követ el. Nincs mese, itt meg kell bíznod egy adatvédelmi szakértőt vagy egy ügyvédet.

WordPress weboldal karbantartási díj 10 – 15 000 HUF/óra

Olvastam már egy két helyen, hogy ez egy átverés, pedig egyáltalán nem az. Ha a honlap tulajdonosa maga akarja megcsinálni a havi frissítéseket, tartalomfeltöltést, akkor persze, hogy ezt nem kell kifizetnie. De bőven van rá példa, hogy a vállalkozó kiadja ezt a feladatot, mert egyszerűen nem fér bele a napi rendjébe, hogy állandóan ellenőrizgesse a bővítményeket, megcsinálja a biztonsági mentéseket és szerkeztgesse a feltöltendő szöveget. Úgyhogy nagyon is valós ez a költség, de valóban nem kötelező, senki nem erőltetheti rád. Ha akarod, kiadod, ha akarod, te magad csinálod.

Keresőoptimalizálás 50-60 000 HUF/hó-tól

A weboldal készítés árlista fontos eleme a keresőoptimalizálás. Szinte minden bejegyzésünkben kiemeljük, hogy a honlappal való munka nem fejeződik be az átadáskor. Folyamatosan dolgozni kell azon, hogy mind a Google-nek, mind az embereknek megfeleljen technikai és tartalmi szempontból egyaránt. A keresőoptimalizálás alapja a megfelelő kulcsszókutatás. Tudni kell, hogy milyen kérdéseket tesznek fel az emberek a témával kapcsolatban és a jelenleg elérhető legjobb válaszokat kell adni rá.

Keresőoptimalizálással kapcsolatban ebben a blogban olvashatsz részletesen: https://shapemarketer.com/hu/seo-cikkek/

Saját fejlesztésű honlap ára

Ha úgy döntesz, hogy nem WordPress, hanem saját fejlesztésű honlapot készíttetnél magadnak, természetesen arra is van lehetőség a magyar piacon. Mindenki maga dönti el, hogy mire van szüksége, de a saját fejlesztésű honlap esetében fel kell készülni a magasabb költségekre, ami annak elkészítését és a karbantartását illeti. Elvégre a programozók óradíjai nagyon magasak.

Egy személyes, bemutatkozó honlap ára 150-300 000 HUF között mozog a piacon, a webáruházak 300 – 800 000 forint között vannak. Egy kicsit összetettebb céges weboldal pedig körülbelül félmillió forint. +

Egyedi fejlesztésű honlapok esetében az  árak akár kétmillió forintig is felrúghatnak.

Ha WordPress alapú honlapot szeretnél készíttetni vagy bármi kérdésed lenne, kérlek, írj nekünk a hello@shapewebstudio.com email címre.