A WordPress a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszer, ami tökéletesen alkalmas egyedi honlapok elkészítésére. A világ weboldalainak közel egyharmada WordPress-szel készült. Miért éri meg egy WordPress honlap készítése? Hogyan állj neki? Mik azok az alaplépések, amiket nem lehet kihagyni?
Miért ennyire népszerű a WordPress weblap készítés?
- A WordPress kezelőfelülete nagyon egyszerű, némi gyakorlás után nem fog nagyobb gondot okozni, mint maga a Word dokumentum. Igazából nulla programozói tudás nélkül nagyon hamar belejössz a honlapod kezelésébe.
- A WordPress honlapok teljesen testreszabhatók. Olyan egyedi honlapot tudsz készíteni, ami egyetlen versenytársadéhoz sem fog hasonlítani.
- A WordPress ingyenes. A tartalomkezelő rendszerért nem kell fizetned.
- A WordPress weblapok nagyon jól keresőoptimalizálhatók. Ez a legfontosabb szempontja egy weboldal tulajdonosnak.
- A WordPress honlap készítése során látni fogod, hogy milyen sok kiegészítőt tudsz a weboldaladhoz rendelni. Ezeket nevezzük bővítményeknek. Ráadásul rengeteg ingyenes WordPress bővítmény áll a rendelkezésedre. Általuk egy halom extra funkcióval bővítheted a honlapodat.
A WordPress honlap készítésének lépései
1. Kulcsszókutatás
A WordPress weblap készítés első lépése mindig legyen egy kulcsszókutatás. A kulcsszókutatás célja, hogy megtaláld azokat a kifejezéseket, amik a honlapod témáját lefedik. A kulcsszókutatás legfontosabb eszköze a Google Ads kulcsszótervező lesz.
Ha először a kulcsszókutatást végzi el a leendő honlaptulajdonos, nem csak a domain név választás lesz könnyebb, de a feltöltendő tartalom megírásában is segítségére lesz.
Kulcsszókutatással egybekötött WordPress weboldal készítésről itt érdeklődhetsz.
2. Domain név választás
A domain legyen rövid, könnyen megjegyezhető és ha lehet, tartalmazza valamelyik kiemelt kulcsszavad.
3. Tárhely választás
Olyan tárhelyed válassz, ahol van ügyfélszolgálat és gyorsan is válaszolnak. Magyarországon a tárhelyek átlagára 1000 HUF/hó környékén van.
4. A kulcsszókutatás alapján a tartalom megírása
A WordPress weboldal készítés következő lépése, hogy megírod a honlapra felkerülő tartalmat. Használd a kulcsszókutatás eredményét és minden aloldalt egy-egy kulcsszóra célozz meg.
5. WordPress weboldal készítés: WordPress telepítése
A honlapkészítés következő lépése, hogy telepíted a WordPress keretrendszerét. Sok tárhelynél van már egykattintásos telepítés. Ha ez nem lehetséges, akkor FTP-n keresztül tudod megoldani.
6. Sablon kiválasztás
A Sablon lesz a WordPress honlapod ruhája. Ez adja a megjelentést, a design-t. Eszméletlen sok sablont fogsz találni, amit használhatsz majd a honlapodon. Ezek között van ingyenes és fizetett sablon is. Ha nem csak egy hobbi Weboldalról van szó, akkor a fizetős sablonokat ajánlom Neked. A legjobb fizetős sablonokról itt találsz egy összefoglalót.
Mire kell figyelni a sablon kiválasztásánál?
Ha a weboldal készítés WordPress segítségével történik, könnyű elveszni ennél a pontnál. Nincs benne semmi bonyolult, de a bőség zavara megtéveszthet. A minőségi WordPress sablon rugalmas és könnyen alakítható. Kapsz hozzá útmutatót és az ügyfélszolgálaton is segítenek, ha szükséged van rá. A kód tiszta és rendezett, minden felesleges tölteléktől mentes.
Szerintem nagyon fontos, hogy WooCommerce kompatibilis is legyen. A WooCommerce egy bővítmény, amivel a honlapodat webáruházzá alakíthatod. Soha nem tudhatod, hogy két vagy akár három év múlva nem akarsz-e eladni a honlapodon.
A legjobb sablonok teljesen testreszabhatók. A színek, betűtípusok, az elrendezés mind-mind alakítható.
7. WordPress honlap készítése: a képanyag kiválasztása
A tartalom nem merül ki a szövegben, kellenek a képek is. A képek azok, amik sok esetben ott tartják az olvasót a honlapon. Illusztrálják a szöveget. Ha van saját képanyagod, az a legjobb. Ha nincs, figyelj arra, hogy csak és kizárólag jogtiszta képeket tölts fel a honlapodra.
Ilyen képeket találsz például a Pixabay, Pexels vagy a Rawpixel oldalán.
Nem szabad elfeledkezni a képek optimalizálásáról sem. A WordPress weblap készítés folyamatához hozzátartozik ez is. A képek fájl neve csak kötőjelet tartalmazzon az elválasztásnál, legyen kulcsszóban gazdag. Ne feledkezz el az Alt tag kitöltéséről sem.
8. Tartalom feltöltése
A WordPress honlap készítésének következő lépése a tartalom feltöltése. Jöhet a szöveg és a képek a Neked tetsző elrendezés szerint. Figyelj arra, hogy egy-egy aloldalon legyen legalább 300 szó. A szöveg pedig a keresőoptimalizálás ’szabályai’ szerint legyen megírva, hogy jó helyezést érjen el a Google keresőben és sokan látogassák majd a honlapodat.
9. Bővítmények letöltése
Ahogy említettük korábban, a WorPress oldal készítés során bővítményekkel (pluginnekkel) növelheted a honlapod funkcióját. Mire használhatsz ilyen bővítményeket? Kapcsolati űrlapokhoz, képgaléria készítéséhez, de akár a keresőoptimalizáláshoz is találsz ilyen plugineket. (A legjobb ingyenes bővítmények listáját itt találod.)
10. WordPress honlap készítése: Blogok írása
Bármilyen típusú honlapot indítasz, ne feledkezz el a blogolásról. Akármilyen céges honlapod van, blogolni kell! Sőt, íratlan szabályként azt tartják, hogy egy honlapon nincs blog, amíg nincs rajta legalább 30 cikk.
Egy honlapnak egyébként is kell három-hat hónap a keresőben való átütő sikerhez, ezt az időt arra kell fordítani, hogy a kulcsszókutatás során feltárt keresési kifejezésekre meg kell írni a szükséges cikkeket. Még akkor is, ha erőn felüli teljesítményre van hozzá szükség. Ha eredményt akarsz, itt nincs kifogás!
WordPress honlap készítése: vannak-e még további feladatok
Igen, bőven. De ezek az első lépések, amik kellenek egy WordPress weblap elkészítéséhez. A honlapkészítés egy olyan dolog, ami igazából sosem fejeződik be. Mindig gondozni kell, nem szabad elfeledkezni a különböző WordPress frissítésekről sem.
A bővítményeket lehet, hogy időnként cserélni kell, a tartalom pedig folyamatosan fejlődni fog, ezt garantálom. A blogírást nem lehet abbahagyni, az új cikkeket rendszeresen fel kell tölteni vagy pedig frissíteni kell a régieket. A WordPress karbantartás munkája tehát sosem áll meg.
Nézd meg következő szolgáltatásainkat:
Honlapkészítés kulcsszókutatással
WordPress honlap karbantartása
Ha új honlapra van szükséged, itt tudod felvenni velünk a kapcsolatot.