Mik a legjobb WordPress sablonok a piacon? Érdemes-e ingyenes sablon választani vagy mindenképpen maradjunk a fizetős verziónál? Egyáltalán mitől lesz jó egy WordPress sablon? Lássuk, mire kell figyelni, hogy hosszútávon is érezd, jól döntöttél.
Ingyenes vagy fizetős WordPress sablont válasszunk?
Melyek a legjobb WordPress sablonok? Az ingyenes vagy a fizetős verziók? Örök kérdés.
Az ingyenes WordPress sablonokat a WordPress.org sablongyűjteményben találod. Legnagyobb előnyük természetesen az, hogy nem kell értük fizetni. Egyszerűen letöltöd, bekapcsolod és már használhatod is a honlapodon.
Ezen túl viszont nehéz más előnyt felsorolni. Amikor az ember ingyenes sablonokat használ, előbb-utóbb (de inkább előbb) érezni fogja, hogy behatároltak a lehetőségek.
A fizetős WordPress sablonok áráért nem kell túl mélyen a zsebedbe nyúlni. A legtöbb sablon $50-$100 között elérhető. Vannak persze ez alól kivételek, mint például a Divi vagy a StudioPress. De a magasabb ár mindkét esetben indokolt.
A StudioPress rendkívül profi, a Divi sablonnal akár nulla programozói tudással építhetsz fantasztikus honlapokat.
Nekem a legjobb WordPress sablonok a fizetős kategóriába tartoznak, de mutatok néhány nagyon jó minőségű ingyenes sabont is.
Mitől jó egy WordPress sablon?
A legjobb WordPress sablonok jól alakíthatók. Ha változtatni akarsz valamin, nem fog összeomlani a honlapod. A legjobb WordPress sablonok nem mindig egyenlőek a hiper-szuper design-nal.
A minőségi sablon következő ismérve, hogy van mögötte Ügyfélszolgálat. Egy olyan fejlesztő csapat, akik a segítségedre vannak, ha valamilyen problémába ütközöl. Ilyen lehetőséget a prémium vagyis a fizetős sablonoknál fogsz találni.
A jó sablon tiszta kódolású. Nincs, ami elnehezíti és lelassítja a honlapodat.
A legjobb WordPress sablonok – prémium vagyis fizetős kategóriában
StudioPress
A StudioPress sablonjai az egyik legjobb (ha nem a legjobb) jelenleg elérhető prémium WordPress sablonok a piacon. $100-130 között van az áruk. Az átlagár felett vásárolhatók meg, de nagyon megéri beruházni. Felhasználóbarát, tisztán kódolt és áttekinthető honlapokat tudsz vele építeni.
A StudioPress sablonjaival webáruházat is építhetsz.
A sablonok az úgynevezett Genesis Framework-re, keretrendszerre épülnek. Ha StudioPress sablont szeretnél használni, akkor először a Genesist kell telepítened. Erre kerül fel a kiválasztott child theme (vagyis származtatott sablon), ami majd a végső design-t adja a honlapodnak.
Bár sokaknak nem a kedvence, nekem az egyik legvonzóbb tulajdonsága a minimalista kialakítása. A kifogástalan kódolásnak köszönhetően ez a sablon is nagyon gyors oldalbetöltési sebességgel rendelkezik.
A StudioPress sablonjait itt tudod megnézni.
GeneratePress
A GeneratePresst én a legjobb WordPress sablonok közé sorolom.
Egyszerű és nagyon gyors honlapokat tudsz készíteni.
Ugye tudod, hogy a sebesség nagyon fontos a weboldalak esetében? Ha lassú a honlapod, akkor megnő az esélye, hogy a látogatók túl hamar otthagyják és mennek tovább a konkurenciához. Úgyhogy bölcsen válassz!
A GeneratePress-t egyébként ingyenesen is lehet használni. De az igazi előnyöket a prémium sablon adja. A fizetős verzió ára $49.95 és itt lehet megrendelni.
A pénzedért egy úgynevezett ‘GP Premium’ bővítményt kapsz. Ezt kell feltöltened a WordPress felületeden és aktiválnod a bővítmények között.
A GeneratePress természetesen WooCommerce kompatibilis, tehát ha WordPress webáruházat szeretnél építeni, nyugodtan használhatod ezt a sablont.
Divi
A Divi jelenleg a legtöbbet értékesített fizetős sablon. Az Elegant Themes fejlesztette ki.
A Divivel akár kezdőként is nagyon szép, profi honlapokat tudsz létrehozni. A design minden esetben letisztult és modern lesz. Ráadásul a sablonba már integrálták a magyar nyelvet és kódolnod sem kell tudni, ha a Divi-t használod. A ‘drag and drop’ módszer bőven elég, hogy felépítsd a honlapodat.
Saját oldalépítője van, a Visual Builder. Ezt külön ehhez a sablonhoz fejlesztették ki. Maga a rendszer nagyon gyors és könnyen meg fogod tanulni a használatát.
Ráadásul egy mindenre kiterjedő dokumentációt is kapsz, az viszont angolul lesz.
A Divi teljesen kezdő felhasználók számára is tökéletes választás lehet.
Ezt a fizetős WordPress sablont két különböző áron szerezheted meg:
-$89/év – ilyenkor évente fizetsz, de korlátlan mennyiségű honlapra telepítheted fel
-$249 – egy összegben fizetett licensz. Ilyenkor csak egyszer kell fizetned, majd örökre megkapsz minden frissítést.
A legjobb WordPress sablonok – ingyenes kategóriában
Astra
Az Astra az egyik legjobb elérhető WordPress sablon. Miért szeretik annyira? Mert gyors és könnyen testreszabható.
Van ingyenes verziója is, de az extra funkciókért már fizetni kell és az Astra Pro bővítménnyel lehet őket aktiválni.
Gyakorlatilag bármilyen oldalt tudsz belőle építeni. Bloghoz, portfólióhoz, céges honlaphoz vagy webáruházhoz is tökéletes.
OceanWP
Igazán szép és professzionális sablon, amit sokféle célra lehet felhasználni. Az egyik legrugalmasabb sablon, amit animációkkal és interaktív szakaszokkal lehet bővíteni.
Az elrendezése letisztult és néhány ingyenesen elérhető demo opcióval is rendelkezik. Tökéletesen reszponzív weboldal sablon.
Hestia
A Hestia sablonnak ingyenes verziója is van, ami rengeteg testreszabási lehetőséget kínál. Van fizetős verziója is, de az ingyenes változat is nagyon népszerű a WordPress felhasználók között.
Nagyon sok vizuális szerkesztővel kompatibilis (Beaver Builder, Visual Composer, stb). Az oldalépítők közül főleg az Elementor-t ajánlják a sablonhoz. A WooCommerce plugin telepítésével nagyon jó opció azok számára is, akik webshopot szeretnének létrehozni.
Egy modern megjelenésű, teljes mértékben reszponzív weboldal sablon. Minden eszközön tökéletesen fog megjelenni.
Számomra ezek a legjobb WordPress sablonok a fizetős és ingyenes verziók között. Ha van olyan sablon, ami számodra nagyon bevált, írd meg bátran, így később bővíthetjük ezt a listát!
Honlapkészítéssel kapcsolatban itt tudsz érdeklődni: Weboldal készítés