Weboldal készítő cégek – Hogyan válassz a rengetegből

//

Weboldal készítő cégek. Temérdek van belőlük. Hogyan találd meg az igazit? Mire kell figyelni, amikor kiválasztod azt a céget vagy vállalkozót, aki elkészíti a Te személyes, üzleti honlapodat vagy esetleg webáruházadat?

Ha jól döntesz, a honlapodat gyorsan elkészítik és a Google találati listáján is jó helyen fogsz szerepelni néhány hónapon belül. Ja, meg persze milliókba sem fog kerülni. Ha rosszul döntesz, a munkát csak húzni és halogatni fogják, a keresőoptimalizálás részre rá sem hederítenek majd és még egy blog feltöltését sem fogod tudni egyedül megcsinálni. Ráadásul olyan mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ami sokáig fájni fog.

Mit jelent a weboldal készítés?

Amit sok vállalkozó, leendő honlnap tulajdonos nem tud, az az, hogy a weboldal készítés két fő részből áll:

  1. A honlap felépítése
  2. A keresőoptimailizálás

Ha megvan a weboldalad, azzal ő még nem érte a létezése célját. A honlapra ugyanis látogatók is kellenek, akikből később megrendelők vagy vásárlók is lesznek. A weboldal készítő cégek egy része pedig itt rontja el. Felépítik a honlapot és átadják neked, mint egy kulcsrakész házat. Pedig igazából még csak az alapok vannak meg.

Mit jelent a keresőoptimalizálás?  A honlapodat úgy kell kialakítani, hogy azt a Google és a látogatók is szeressék. Technikailag megfelelően kell összerakni, tartalmilag pedig ki kell szolgálnia a célközönség témához kapcsolódó kereséseit.

Ha már az alap SEO beállításokra sem figyel a honlap készítő cég, akkor néhány hónap múlva nem tehetsz mást, mint SEO szakemberhez fordulsz. Akinek nem elég, hogy tartalmailag dolgoznia kell a honlapodon, de még az alapvető technikai beállításokat is át kell dolgozni. Nem csak hosszabb lesz a folyamat, de drágább is.  

A weboldal készítő cégek árai

Az ár minden esetben kulcskérdés. Elvégre mindenki pénzből él.

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én szeretem, amikor egy cég vagy szabadúszó transzparens módon dolgozik és legalább egy induló árat kirak a saját honlapján. Nyilván minden eshetőségre nem lehet megszabni a díjakat a weboldalon, de ha legalább az alap ki vannak árva, én annak már nagyon szoktam örülni. A minimum csomagdíjak esetében 50 000 HUF és 300 000 HUF között mindent megtalálsz a skálán, de a határ a csillagos ég. Nyilván a díjak a honlap típusától is függnek. Nem mindegy, hogy valakinek egy néhány aloldalból álló céges honlapra van szüksége vagy egy többszáz terméket kínáló webáruházra. Az egyedi fejlesztésű komplex webáruházak ára pedig sokszor 700 000 HUF-tól indul.

Mindenképpen részletesen beszéld át a honlapkészítő céggel, hogy mire lenne igényed, és kérj tőle egy részletes árajánlatot. Ne hagyd, hogy mindneféle rejtett költségek miatt a végén többszörösét fizesd annak, amit az elején megbeszéltetek. Mert ez nagyon nem lenne fair.

Törekedj a személyes kapcsolatra

A személyes kapcsolat alatt nem azt értem, hogy minden héten háromszor kell találkoznotok a honlap készítővel és két kávé mellett órákig elbeszélgetni egymással. Ha kávézás van, a munka nem halad. És az ingázási időt még bele sem számoltam.

Ám néhány alkalommal nyugodtan lehet Skype konzultációt tartani, átbeszélni, hogyan halad a munka, van-e valamelyik félnek valamilyen építő javaslata. A megrendelőnek és a honlapkészítőnek is lehetnek plusz ötletei, ezeket át kell beszélni. Nem biztos, hogy minden megvalósítható, de fontos, hogy a két fél hallgassa meg egymást és tegyenek javaslatokat. A nagy weboldal készítő cégek esetében ez sokszor kimarad, futószalagon jönnek le a honlapok, átadják azokat és elköszönnek. Sajnos sokszor drágább áron, mint ahogy a szabadúszók vállalni tudnák azt.

Fontos tehát a kommunikáció és az együttműködés. Egy valamire viszont mindenki figyeljen: az arrogáns viselkedés egyik fél részéről sem megengedett! Mi soha nem beszélnénk így egyetlen Ügyfelünkkel sem. És ezt fordítva is be kell tartani.

Ne a még relatíve kezdő honlapkészítőktől félj, hanem azoktól az (akár tapasztalt) ügynökségektől és szabadúszóktól, akik nagy arccal szólnak hozzád és egyáltalán nem figyelnek rád.

WordPress alapú honlapok vagy saját fejlesztésű weboldalak

Ha valódi megoldást akarsz, felejtsd el a WordPresst és csak saját fejlesztésű honlapot készíttess.’  Ez egy tévhit, amit már régen nem írhatna le egyetlen honlapkészítő cég sem.

Ha úgy döntesz, hogy vállalkozást indítasz, két lehetőség áll előtted: Az egyik, hogy WordPress alapú honlapot készíttetsz magadnak, a másik, hogy saját fejlesztésű weboldalt csináltatsz.

Mi a különbség a kettő között?

A WordPress egy ingyenes forráskódú tartalomkezelő rendszer. Saját kategóriáján belül az abszolút nyerő. A WordPress lesz a honlapod motorja, majd erre kerül egy sablon, ami a kinézetért felelős.

A saját fejlesztésű honlapokat egyedileg programozzák le a weboldal készítő cégek. Sokszor teljesen a nulláról. Ez a legdrágább és a munkaidőt tekintve a legidőigényesebb opció. A programozók  munkadíja ugyanis nem olcsó mulatság.

Előnyök és hátrányok

Miért kampányolnak a programozók az egyedi fejlesztésű honlapok mellett? Elméletben az egyedi programozású weboldalak tisztább kódot eredményeznek. Vagyis a honlapok gyorsabbak és biztonságoksabbak lesznek, mint a WordPress esetében. Ám ez nem ennyire egyszerű. Programozó és programozó között is nagy ugyanis a különbség. Mint bármelyik szakmában. A munka minősége itt sem minden esetben garantált.

A WordPress honlapok egyik legnagyobb előnye, hogy maga a honlap tulajdonosa is elsajátíthatja a kezelését. A ráfordított idő tekintetében néhány nap vagy hét eltelte után már magabiztosan tudja megcsinálni azokat a beállításokat és hozzá tudja adni azokat a funkciókat, amikre alapszinten szüksége lesz. Az egyedi fejlesztésű honlapoknál ez biztosan nincs így. Minden egyes változtatásért a fejlesztőhöz kell menni. És ha ő egyszer már nem akar vele foglalkozni, akkor nagy a baj.

De nyilván egy WordPress honlapot is el lehet szúrni: csak rosszul kódolt ingyenes sablonok, néhány silány bővítmény és a rendszeres karbantartás teljes elmulasztása kell hozzá.

De ha van egy jól összerakott WordPress honlapod, a sebesség, biztonság, egyedi kinézet és keresőoptimalizálhatóság között nem fogsz jelentős különbséget látni. Vagyis egy jól összerakott WordPress honlap mindent tud, amire egy átlagos magyar KKV-nek szüksége lehet. Csak nem kell rá milliókat költeni.

Amikor döntesz az egyedi fejlesztésű és WordPress honlap közöt, a következő szempontokat vedd figyelembe:

  • Mennyire gyorsan kell elkészülnie (a WordPress honlapok elkészítése gyorsabb)
  • Szeretnéd-e önállóan kezelni (a WordPress honlap beállításait egy idő után egyedül is kezelni tudod majd, a saját fejlesztésű honlapnál mindig programozóhoz kell fordulni)
  • Mekkora összeget tudsz rászánni a honlapodra (a saját fejlesztésű honlapok elkészítése jóval költségesebb)

Weboldal készítő cégek: profi honlap és SEO egyben

Nálunk megtalálod a két fő dolgot: a weboldalad is elkészítjük és a keresőoptimalizálásról is gondoskodunk. WordPress honlapokat készítünk, illetve WooCommerce webshopokat építünk az Ügyfeleink igénye szerint. A honlapkészítés során azonnal figyelembevesszük azokat a SEO beállításokat, amire később építened kell. Gondolok itt a keresőbarát URL kialakítására, a kategória oldalakra, a title és meta leírásokra.

Mire elkészült a honlapod, már ismerni fogjuk és a későbbi tartalmi SEO feladatok is gördülékenyebben mennek majd.

Ha neked is szükséged van egy honlapra, amit idővel kezelni tudsz és nem akarsz rá évente több százezer forintot költeni, írj nekünk és kérj ajánlatot: hello@shapewebstudio.com